Guido Penders: Verslag 45e treechloop

Steeds een beetje beter: mijn beste Treechloop tot nu toe.

De Treechloop van 2013 geldt als mijn eerste loopwedstrijd en inmiddels heb ik aan 8 edities mogen deelnemen, met die in 2025 als voorlopig laatste wapenfeit. Door de jaren heen zijn mijn prestaties steeds iets beter geworden, zowel qua snelheid als ook klassering in de uitslagen van ‘de Gezelligste Luip van Mestreech’. Dat ik hier ooit ook het podium op zou mogen lopen, had ik in mijn stoutste dromen niet bedacht.

Met goede benen, meegenomen uit de Venloop, verscheen ik afgelopen zondag aan de start van de lange afstand. Voorzichtig had ik wel al wat snelheidsambities met mezelf afgesproken en geconcludeerd dat de tijd van vorig jaar minstens met 2 minuten sneller zou moeten kunnen.

Het strijdplan was om mezelf weg te sturen op een tempo van 3:30 per kilometer tot aan de befaamde ‘Treech-klim’ bij Klein-Ternaaien om daarna te zien hoe de benen zich na deze ruwe klettersteig zouden aanvoelen.

Dus zo ging ik ook van start. Kort na het schot liep ik voor korte duur even samen met pa en zoon Smeets, maar moest deze geoliede tandem, na een kleine kilometer, metertje voor metertje laten gaan. Over mijn schouder zag ik op 20 meter achter me nog iemand lopen en hoopte dat hij zou kunnen aanhaken, maar het werd al vrij vlot duidelijk dat het voor mij een eenzame race zou worden.

Het mooie, glooiende parcours boven op de berg geeft geregeld mogelijkheden om ver vooruit te kijken en ik kon het duo Smeets alsmaar in het oog houden, maar ik wist dat bijhalen vandaag geen reële optie was. De benen voelde desalniettemin goed en de vele aanmoedigingen van de vrijwilligers van Atletiek Maastricht gaven me extra energie om het tempo hoog te houden.

Door de eerste regen sinds anderhalve maand, die deze ochtend ervoor zorgde dat ik kletsnat op mijn fiets bij Watersportclub Treech aankwam, was het ook extra opletten op de asfalt-afdalingen van de Zonneberg en Slavante. Hier wilde ik het oplopen van ‘lakschade’ door glijpartijen absoluut voorkomen.

Uiteindelijk finishte ik in 43:54 zo’n 50 seconden (3:43 p/km) achter het duo Smeets en mocht ik met hen het podium delen. Voor een progressie van 2,5 minuut ten opzichte van vorig jaar kan ik niet anders dan Hub Tummers bedanken voor het schrijven van mijn schema’s en de fijne begeleiding!

Delen met: